Evidence ran a defektů v CYGNUSu
Konec evidování kožních a tkáňových defektů v uživatelských formulářích! Do CYGNUSu jsme nově přidali samostatný nástroj, který vám umožní přehledně a systematicky evidovat důležitá data v rámci ošetřovatelské dokumentace. Tato novinka je navíc dostupná jak v počítačové verzi CYGNUSu, tak ve webové aplikaci Mobilní CYGNUS.
Co vám tato novinka přinese?
Sestřičky v pobytových službách, které pečují o kožní a tkáňové defekty vašich klientů, ke své práci potřebují přehlednou dokumentaci ran a defektů. Jedině tak jsou schopné sledovat vývoj rány v čase a lépe si předávat informace nejen mezi sebou, ale také ošetřujícím lékařům.
Dosud pro evidenci ran a defektů často používaly uživatelské formuláře a ostatní dokumentace, kam vkládaly fotky.
Nyní mají k dispozici jeden propracovaný nástroj, který jim umožní vést komplexní evidenci a zároveň dokáže sdílet důležitá data napříč souvisejícími agendami v CYGNUSu.
Tato novinka je v současnosti dostupná pouze pro zařízení, která poskytují péči v pobytových službách.
TOP 6 důvodů
pro evidenci ran a defektů v CYGNUSu
Přehlednáevidence
Evidujte všechny důležité informace u více ran současně. Přehodnocujte každou ránu zvlášť. Mějte k dispozici důležité statistické údaje.
Provázání datnapříč agendami
Důležité informace z evidence ran a defektů máte vždy aktuální a k dispozici přesně tam, kde je potřebujete.
Kompletní fotodokumentace
Vkládejte fotky vybraného defektu a následně je pohodlně prohlížejte pro srovnání aktuálního stavu.
Ukončenírány/defektu
Ránu nebo defekt kdykoli označte jako vyléčené.
MobilníCYGNUS
Vkládejte fotky ran/defektů přímo z mobilního telefonu. Výrazně si tím zjednodušíte práci a ušetříte čas. A snížíte riziko chyb.
Strojová analýza defektů
Využijte novou experimentální funkci, která vám pomůže zanalyzovat ránu a určit její rozměry.
Jak to funguje?
Agendu pro evidenci ran a defektů najdete na kartě klienta v ošetřovatelské dokumentaci pod názvem Defekty. K dispozici ji mají ZDARMA všechny sestřičky v pobytových službách, které mají v CYGNUSu uživatelská práva na realizaci ošetřovatelské péče.
- Pokud sestřička u klienta najde defekt (bércový vřed, dekubit, tržnou ránu, odřeninu apod.), prostřednictvím agendy Ošetřovatelská dokumentace v Mobilním CYGNUSu může založit novou ránu.
- Vyplní zde statistické informace proč a jak rána vznikla, vyfotí ránu a popíše ji (ránu a její okolí, postup léčby atd.). Pokud sestřička pro fotodokumentaci využije přímo Mobilní CYGNUS, ušetří čas, protože nebude muset dodatečně fotky stahovat do počítače a zpětně je nahrávat do CYGNUSu. Zároveň se tím výrazně sníží riziko, že bude fotka přiřazena ke špatnému klientovi. Výhodou je také automatické zmenšení fotky - vaše data díky tomu zaberou podstatně méně místa v databázi CYGNUSu.
- Záznam rány se zobrazí na kartě klienta a jako záznam v ošetřovatelské realizaci. Záznam lze také následně vytisknout nebo elektronicky podepsat.
- Informace z nové evidence defektů se začnou sdílet s ostatními částmi dokumentace, kde jsou k dispozici vždy aktuální data (anamnéza, překladová zpráva, nutriční anamnéza, ošetřovatelský plán). Pokud defekt označíte jako důležitý, automaticky se zahrne do předání služby, aby se o něm dozvěděly i ostatní sestřičky.
- Při pravidelném přehodnocování defektu už sestřička jen aktualizuje informace, aniž by musela zakládat novou ránu.
Využijte strojovou analýzu defektů
Do evidence ran a defektů jsme přidali ještě jednu novinku - funguje jak v počítačové verzi CYGNUSu, tak v Mobilním CYGNUSu. Jakmile sestřička vyfotí ránu, může ji nechat automaticky strojově zanalyzovat. Tato funkce jí pomůže automaticky rozpoznat velikost rány ve smyslu šířky, délky a obsahu. Po rozpoznání rány se sestřičce zobrazí výsledek - ten je nutný vizuálně zkontrolovat a odsouhlasit.
Důležité upozornění: jedná se o experimentální funkci, která běží v testovacím provozu. Nedokážeme zaručit, že automatické strojové vyhodnocení rány vždy proběhne stoprocentně správně.
Pro dosažení maximálně správného výsledku je vždy nutné:
- Při focení použít speciální měřidlo rány. Více informací a data ke stažení najdete na www.meridloran.cz
- Zajistit dobré nasvícení rány.
- Fotit ránu kolmo.
- Vyfotit ránu celou, včetně okrajů.
Drobné defekty, u kterých nedošlo k porušení kůže, není možné analyzovat.
Evidujte rány a defekty efektivně!
Konec evidování ran a defektů v uživatelských formulářích! Využijte novou propracovanou agendu, kterou máte dostupnou v počítačové verzi CYGNUSu i v Mobilním CYGNUSu. Zadávejte informace komplexně a mějte je v CYGNUSu k dispozici všude tam, kde je potřebujete. Jak začít, se dozvíte v online nápovědě:
Harmonogram projektu
Vydáno: srpen 2024